Чек дис аут

Што се случува кога Меси ќе проба да влезе во Дизниленд?

18. март 2017 - 13:22 | Д.П.

Најдобриот фудбалер во светотот Лионел Меси се обиде маскиран да влезе во Дизниленд во Париз, но тоа не му успеа и покрај брадата, очилата и качулката. 

Sвездата на Барселона се обиде да го сокрие идентитетот, но посетителите го препознале уште на редот за карти. 

Меси бил во Дизниленд со својата сопруга и двата сина, а еуфоријата што ја предизвика воопшто не му се допаднала. 

Сепак, тој ги испочитува фановите и остана да се фотографира со нив. Фотографиите набргу станаа вирални. 

Коментирај