Што се случува во Јувентус?

Јувентус е најголемиот, најбогатиот и најуспешниот клуб во италијанскиот фудбал, но моментално е на 10-тото место во Серија А, откако FIGC - Фудбалската федерација на Италија, му одзеде 15 поени.

Тоа беше најновиот во низата неуспеси за Јувентус и Серија А, а доаѓа речиси 17 години откако клубот испадна во Серија Б како последица на скандалот Калчополи.

Така, во овој документарец, HITC Sevens ја разгледува моменталната криза во Јувентус, како стигна до оваа точка и зошто ова не може да биде крајот на приказната за „Старата дама“.

реклама

Фудбал

Меси има 5 добри причини да се врати во Барса

Read more

Супержена: Го победи ракот и го донесе Челси до полуфинале на ЛШ

Read more

Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Read more

Де Хеа одби да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Read more
play_arrow

Зошто Сонцето не може да ја загрее вселената?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Кога не ти е денот

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Враќање во форма: Едноставен тренинг за почетници

Read more
play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Read more
play_arrow

7 фудбалери на кои им паднаа акциите оваа сезона

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Read more
play_arrow
Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Read more
play_arrow

Што ако човештвото престане да војува?

Read more
play_arrow

Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Read more
play_arrow

Кои се најплатените фудбалери во секој клуб во Премиер лига?

Read more