Што треба да јадете пред утрински тренинг?

Исхраната е многу важен дел од напорите да живеете здраво и да оформите и одржувате здрава телесна тежина и убаво обликувано тело.

Промената во исхраната е една од првите работи што ги правите кога ќе почнете со новиот начин на живот и сигурно сте забележале дека различна храна различно ви влијае врз начинот на вежбање и дава различни резултати во комбинација со вежбањето.

Појадокот е многу важен оброк, особено ако вежбате наутро, па слушнете ги советите на доктор Ентони Балдузи од The Fit Father Project за тоа како најдобро да ги испланирате вашите оброци.

 

 

 

реклама

Фит

Утрински стомачни на празен стомак

Read more

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Read more

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more