Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

А.С.
/ 21.09.2020 / 14:15

Експертите од Gravity Transformation - Fat Loss Experts повторно имаат информативно видео со научно поткрепени факти, овојпат во врска со исхраната кога билдате мускули.

Исхраната е подеднакво важна колку и напорните тренинзи кога станува збор за зголемување на мускулната маса, а треба да се земе предвид и возраста и типот на градбата.

Следете ги нивните совети за да имате здраво и вајано тело.

реклама

Фит

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more

8 работи кои мажите треба да ги јадат секој ден

Read more

Како да слабеете без да броите калории?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more