Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

А.С.
/ 21.03.2023 / 15:57

Она што го правите за време на тренингот ќе одреди колку брзо ќе изградите мускули, ќе станете посилни и ќе го подобрите составот на телото. Но, ако се фокусирате на погрешни работи за време на тренингот, ќе го забавите вашиот напредок, ќе се демотивирате и на крајот ќе дојдете до застој.

Примената на овие 10 едноставни совети ќе го направи секој тренинг подобар. Без оглед на тоа дали вежбате во теретана или дома, од ова видео ќе ги научите што е најдобро да правите за време на секој тренинг за да добиете подобри перформанси и подобри резултати. Ќе откриете и вообичаени грешки при вежбањето што треба да ги избегнувате и работи што никогаш повеќе не треба да ги правите во теретана.

реклама

Фит

Кој е најдобриот тип на тренинг според возраста?

Read more

Што ви се случува во телото кога редовно прескокнувате оброци?

Read more

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more

Какви промени да очекувате ако 30 дена правите по 300 чучњеви?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more
play_arrow

Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Read more