Што треба да правите веднаш после секс?

Сексот е индивидуална и интимна работа. Иако секој од вас има различни потреби, по завршувањето на тој интимен чин, сите жени би требало да направат една работа.

Сексот е чин во текот на кој телото минува низ различни промени. Иако секој од нас има различни желби и потреби, телото речиси кај сите луѓе реагира на многу сличен начин.

Една од тие реакции е и потребата за одење во тоалет веднаш по сексот. Кај некои може да биде силна и во истиот миг, додека кај некои жени се јавува по неколку минути. Не треба да ја игнорирате таа потреба.

Зошто ви се оди во тоалет?

Вашето тело сака максимално да ве заштити од потенцијалните опасности кои ги има во вашата околина.

Една од тие опасности се бактериите. По сексуалниот однос, телото е изложено на бројни бактерии кои може да се сокријат на места на коишто не би сакале.

Во текот на сексуалниот однос, бактериите се шират кон мочниот меур, па кај жените може да се јави акутно воспаление на уринарниот тракт. Со уринирањето се чистиме, т.е ги чистиме мочните канали од бактерии.

Ако почувствувате потреба да уринирате веднаш по сексот, послушајте го вашето тело.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе