Што треба да знаете пред да имате секс за една вечер?

Ако сте одлучиле да имате секс за една вечер, а не сте го направиле тоа претходно, треба да бидете навистина подготвени за тоа.

Личноста што сте ја избрале најверојатно не ја познавате, барем не сексуално. Затоа, ваквите средби се совршени за целосно опуштање и споделување на вашите желби. Оваа личност најверојатно нема да ја видите никогаш повеќе, па оставете ја срамежливоста и инхибициите на врата, дојдовте по добар секс. Кажете што сакате и почитувајте ги туѓите желби.

Останатите правила за секс за една вечер научете ги во видеото на сексологот Линдзи Доу.

реклама

Љубов и секс

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Read more

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more