Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Знаете како викаат постарите „прашај паталец, а не гаталец“.

Со оглед на тоа дека денес врие од експерти за сѐ, подобро ви е да бидете добро информирани. Ако некогаш сте помислиле да почнете сопствен бизнис, послушајте ги овие совети на дизајнерката Жастин Леконт која лично поминала низ истиот процес.

„Ова се 23 работи кои посакувам некој да ми ги кажеше кога го почнував мојот онлајн бизнис – од маркетинг и продажба, до финансирање и е-трговија... се надевам ова видео ќе ви биде корисно ако разислувате да станете млад претприемач“, вели таа.

реклама

Живот

Кој е најемотивниот хороскопски знак?

Read more

Пораки од потсвеста: 10 симболи од соништата кои не треба да се игнорираат

Read more

Гријер - неофицијалниот главен град на чоколадото и сирењето

Read more

Хороскопски знаци кои ќе ви дадат најдобар љубовен совет

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Read more
play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more