Што треба да знаете за врските на далечина?

Врските на далечина се различни од нормалните врски, па ако сте на пат да стапите во таква врска, тогаш мора да знаете на што треба да бидете подготвени.

Пред да стапите во врска на далечина треба да знаете дека треба да се прилагодувате и да правите компромиси. Ќе се чувствувате осамено затоа што партнерот е далеку од вас, но важно е да се сетите зошто сте со него во врска, за да ги пребродите тешките моменти.

Ако почувствувате дека вреди да се борите за врската, тогаш правете го тоа секој ден.

Најтешкиот период е во првата година кога е потребно да ги прилагодите вашите обврски на оние на партнерот, за да комуницирате преку социјалните мрежи.

Иако понекогаш се чувствувате дека сте уморни од борба, важно е да знаете дека и вашиот партнер поминува низ истото и секогаш може да разговарате со него за тоа.

Довербата е важна за секоја врска, особено за врската на далечина. Затоа, не давајте причина на вашиот партнер да се сомнева во вас.

Трудете се да разговарате за позитивни теми, за да се потсетите на вашата љубов.

Кога ќе се видите повторно, максимално искористете го слободното време за вашиот партнер. Иако сте свесни дека за неколку дена ќе си замине, дајте сè од себе да си поминете убаво. Со убавите, заеднички спомени полесно ќе го поднесете периодот кога сте разделени.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Љубов и секс

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Read more

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе
  • filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Читај повеќе

Русија до крајот на годинава ќе произведе 200 милиони дози вакцина против COVID-19

Читај повеќе

Колку често и како треба да го миете реупотребливото шише за вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација: Американката која изгуби 60 килограми за 1 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Читај повеќе

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Читај повеќе

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Читај повеќе