Што вози Пике? Не е Twingo, ниту Ferrari

Долгогодишната љубов меѓу Шакира и Жерард Пике заврши на најскандалозниот можен начин. Откако пејачката открила дека фудбалерот ја изневерува, му се обрати во нова песна.

За потсетување, парот ја раскина долгогодишната врска во јуни и оттогаш не престануваат јавно да се препукуваат. Шакира во новата песна со интересно име „Out of Your League“ се „помири“ со неверниот партнер, сруши рекорд на YouTube и стана песната стана најстримувана во Латинска Америка.

Неколку недели по раскинувањето, Пике беше фотографиран од медиумите во друштво на 23-годишната Клара Чиа Марти, за која ја остави пејачката, како што подоцна пееше Шакира во нејзиниот хит.

„Душо, ти посакувам сè најдобро со мојата замена, не знам што ти се случи, но замени Ferrari за Twingo, Rolex за Casio“, гласи текстот на новата песна на Шакира упатена до Пике.

На TikTok беше објавена видеоснимка на која фудбалерот доаѓа на работа во Twingo, автомобилскиот бренд кој Шакира го употреби во песната како метафора за новата девојка на Пике.

Белиот електричен Twingo Пике го позајмил од Renault, откри претставник на брендот за шпанските медиуми:

„Ни се јави претставник на Пике и побара да го позајмиме автомобилот, а ние се согласивме“.

Но, иако славниот фудбалер во својата колекција го нема славното Twingo, нема ниту Ferrari. Сепак, има импресивна флота.

Неговата колекција на автомобили вклучува Porsche Cayenne E-Hybrid и Porsche Panamera Turbo S.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DriverCars (@drivercarsbcn)

Покрај тоа, Пике понекогаш оди на возење со својот Aston Martin DB9 GT.

Тоа е најмоќната варијанта, која од 0 до 100 км/час забрзува за 4,5 секунди и може да достигне максимална брзина од 295 км/час.

Тој поседува и луксузен бел Maserati GranCabrio, а неговата колекција на автомобили вклучува две Audi: Q7 и RS5, што не е чудно бидејќи овој германски бреенд со години е спонзор на Барселона.

Cupra е помладата и полуксузна сестра на Seat, најпознатиот шпански автомобилски бренд, а во 2019 година беа и официјален спонзор на Барселона, па логично е Пике да има еден од нивните модели во својата колекција - Formentor со 390 HP.

Кој знае, можеби Ferarri е следен примерок во неговата колекција.

Тагови
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Авто новости

Tesla оствари рекорден профит во 2022 година

Read more

Kia „растура“ во Европа

Read more

Колку се навистина поскапени автомобилите?

Read more

Студија откри кои се најатрактивните автомобили во светот

Read more
 

Автомобили

Audi го претстави концептот Activesphere кој се трансформира во пикап

Читај повеќе
  • filter

Porsche 75-тиот роденден ќе го прослави со концептот Vision 357

Читај повеќе

Tesla оствари рекорден профит во 2022 година

Читај повеќе

Kia „растура“ во Европа

Читај повеќе

Колку се навистина поскапени автомобилите?

Читај повеќе

Студија откри кои се најатрактивните автомобили во светот

Читај повеќе

Dacia го зеза BMW поради воведувањето претплата за греење на седишта

Читај повеќе
  • filter

Зад ознаката B5 GT се крие досега најмоќната Alpina

Читај повеќе

Дали половните автомобили ќе поевтинат во 2023 година?

Читај повеќе