Што значи кога сонувате дека паѓате?

На секој од вас му се случува да се разбуди испотен, исплашен, со висок пулс – најчесто кога сонувате дека паѓате.

Ваквите сонови може да бидат многу страшни, а во продолжение прочитајте што значат.

Во повеќето случаи, кошмарите се поврзани со некои искуство или случка од реалниот живот, а некои имаат комплицирана симболика. Ако ја откриете причината за таквите сонови, можеби ќе сфатите кои се вашите стравови што ги поттиснувате и ќе најдете решение за проблемот.

Повеќето од вас се обидуваат да се разбудат бидејќи чувствуваат дека паѓаат. Поради тоа и срцето почнува да чука посилно. Ваквите соништа кореспондираат со ситуациите во кои се чувствувате дека сте изневерени и немате поддршка. Се појавуваат и кога ќе се разочарате од секојдневниот живот, ќе раскинете со партнерот или кога ќе се оддалечите од пријателот.

Во повеќето случаи, психолозите велат дека ваквите соништа се повик од потсвеста која ве опоменува да се соочите со своите емоции и да ги надминете лошите чувства.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Read more

Живот

Кој е најемотивниот хороскопски знак?

Read more

Пораки од потсвеста: 10 симболи од соништата кои не треба да се игнорираат

Read more

Гријер - неофицијалниот главен град на чоколадото и сирењето

Read more

Хороскопски знаци кои ќе ви дадат најдобар љубовен совет

Read more
 

Магазин

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Читај повеќе
  • filter

Креативни идеи за уредување на кујна со шанк

Читај повеќе

Колку протеини ни се потребни во текот на денот?

Читај повеќе

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Читај повеќе

Неколку особини на совршениот маж

Читај повеќе

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Читај повеќе

Instagram убавица: Фрида Асен

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Читај повеќе

5 работи кои можат да предвидат развод

Читај повеќе