„Си играме со рапот“: Нова песна и спот на Чиста Околина

Култната македонска рап-групација, Чиста Околина, објави нова песна и видео спот за истата, насловена „Си играме со рапот“, која се надеваме ќе биде дел од долгоочекуваниот нов албум на бендот. Песната го има карактеристичниот олд скул и брутален стил на бендот, донесен со нов и почист звук. Македонскиот хип-хоп состав од 90-тите, новата песна ја објавува 20 години по излегување на нивниот прв и единствен албум „Новиот Аспект на Старата Школа“. 

реклама

МК сцена

Фестивалот „Здраво Млади“ закажан за крајот на август

Read more

„Фанк шуи“ се македонските финалисти на ХЕМИ музичките награди

Read more

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

Read more

Слушнете го новиот сингл на кумановците „Ред-тејлд хилер"

Read more

Нови видеа

play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more
play_arrow

Луѓе vs животни: Фејл компилација

Read more
play_arrow

Дали има живот после смртта?

Read more
play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Read more
play_arrow

16 трикови што секој возач мора да ги знае

Read more
play_arrow

Најдобрите забивања во Евролигата

Read more
play_arrow

50 неверојатни факти за човечкото тело

Read more
play_arrow

Осум работи што треба да ги правите по тренинг

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди за март

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Аргентинците под вода го прославија Велигден

Read more
play_arrow

300 милиони планети за живеење, па зошто само на Земјата има живот?

Read more