Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Американската пејачка Сиа го претстави новиот сингл „Together“ кој ги најавува албумот и филмот „Music“.

Сиа го напиша и режира филмот „Music“ во кој се појавуваат Кејт Хадсон, Лесли Одом Џуниор и Меди Зиглер. Ова е нејзин прв филм, а менаџерот Џонатан Даниел објасни дека песната „Together“ ќе биде пуштена пред крајот на филмот.

Песната е со порака колку е важно да се сакате себе, без разлика на минатото.

реклама

Музика

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more