Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Милиони луѓе ширум светот во последните неколку дена направија профил на апликацијата за размена на пораки Signal, со што оваа апликација стана најбараната во светот.

Според официјалните податоци, во периодот од четврток до недела, апликацијата била инсталирана повеќе од 7,5 милиони пати.

Откако сопствениците на WhatsApp ги изменија условите за употреба на апликацијата и ја нарушија приватноста на многу корисници и нивните лични податоци, многу луѓе ја сметаат апликацијата Signal како идеална алтернатива.

Контроверзниот Елон Маск на Twitter ги повика граѓаните да ја користат оваа апликација.

URL

Интересен е фактот што сопственикот на Signal е коосновачот на WhatsApp, Брајан Актон, кој ја напушти оваа компанија во 2018 година.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Вести

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Read more

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Read more

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Read more

Кинеската вакцина е ефикасна само 50,4%

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе