5,5 по Рихтер

Силен земјотрес регистриран во морскиот дел во близина на грчкиот остров Крит

Земјотрес со интензитет од 5,3 до 5,5 степени според првичните информации, беше регистриран на две минути пред полноќ, по локално време, во морскиот дел во близина на грчкиот остров Крит, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот на земјотресот бил на 29 километри североисточно од островот со длабочина од 27 километри.

Според Геодинамичкиот институт на грчката национална опсерваторија, земјотресот бил со јачина од 5.3 степени.

Земјотресот бил почувствуван во повеќе делови на островот Крит, а половина час по потресот, нема информации за материјална штета или повредени лица. 

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Торнадо снимено во Далмација

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Регион

Торнадо снимено во Далмација

Read more

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Ветераните на ОВК до ЕУЛЕКС: Ќе ви одговориме исто како на Југославија

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Вести

Кривична пријава за 10 дрвократци кои нападнаа полициски службеници

Читај повеќе

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Читај повеќе

Поддршка од 200 милиони евра за земјоделците, субвенции, прилагодување со агрополитиката на ЕУ, вети Хоџа

Читај повеќе
  • play_arrow

Торнадо снимено во Далмација

Читај повеќе

Во САД веќе има 7 милиони заразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Читај повеќе

Обединетото Кралство во следните 4 години во СЗО ќе партиципира со 430 милиони фунти

Читај повеќе

Герила Акција „Стоп за фрлање храна“

Читај повеќе

Папа Франциск: Да се исправат неправдите, да се заштитат сиромашните, мигрантите…

Читај повеќе