Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтер беше регистриран во централниот дел на Грција, според податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, епицентарот бил во близина на грчкиот град Лариса, а се почувствувал во централниот и северниот дел на Грција. 

Околу 11:30 земјотресот беше почувствуван и во Охрид и Скопје, но и во другите градови во државата, но со слаб интензитет. Според реакциите на социјалните мрежи, земјотресот е почувствуван и во Бугарија, Црна Гора и Косово.

URL
URL
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Регион

„Илинден“ - Тирана со целосна поддршка за Васил Стерјовски за пратеник

Read more

Јанша: Нема нон-пејпер за прекројување на БиХ

Read more

Мета: Во Корча лица со тешки криминални досиеја добиваат лични карти со лажни податоци

Read more

Јанша одбива да се изјасни за нон-пејперот за Западен Балкан

Read more
 

Вести

Дневен ковид-биланс: 824 новозаразени од 3.988 тестирања, 31 починат

Читај повеќе

За прв пат направена експлантација на коски и коскени ткива од починат донор

Читај повеќе

Курц: Ќе ни биде чест да ја организираме средбата на Бајден и Путин

Читај повеќе

Астронаути се вратија од шестмесечна мисија во вселенската станица

Читај повеќе

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција ќе ја достават до надлежните институции

Читај повеќе

Бубрезите и коските од донорот на срцето ќе се трансплантираат кај пациенти кои имаат потреба од нив

Читај повеќе

„Илинден“ - Тирана со целосна поддршка за Васил Стерјовски за пратеник

Читај повеќе

Злосторството во Индијанаполис го извршил поранешен работник на FedEx

Читај повеќе

Продолжен рокот за пријавување за вакцинација за новинари и медиумски работници

Читај повеќе