Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Северниот дел на Хрватска е погоден од силно невреме, проследено со град.

Во Загреб и околината врне силен дожд, проследен со силни грмежи, пренесува хрватскиот портал Index.

Северна Хрватска беше погодена од невреме проследено со град и силен ветер, а во Вараждин се забележани повеќе од 2.000 молњи. Метеоролозите предупредуваат дека интензитетот на невремето ќе се зголеми во попладневните часови. 

 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Регион

Задолжителен негативен ковид тест за влез во Грција преку Промахонас од 14 јули

Read more

Вархеји: Европа потфрли во Сребреница, се соочуваме со нашиот срам

Read more

Почнаа мирни собири низ Србија, Вучиќ не се плаши

Read more

Србија: Повредени 118 полицајци, приведени 153 лица, нови протести најавени за вечерва

Read more

Вести

Задолжителен негативен ковид тест за влез во Грција преку Промахонас од 14 јули

Читај повеќе

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Читај повеќе

Откриен шпион во кабинетот на Ангела Меркел

Читај повеќе
  • play_arrow

МОСТ ќе ги следи изборите со близу 900 набљудувачи

Читај повеќе

ССНМ: Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Читај повеќе

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Читај повеќе

Вархеји: Европа потфрли во Сребреница, се соочуваме со нашиот срам

Читај повеќе

ОН: Во камповите за семејства на џихадисти починале 700 луѓе

Читај повеќе