Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Филип Здравески
/ 21.05.2022 / 15:14

Како дел од турнејата пред Мундијалот во Катар златниот пехар на ФИФА денеска беше во Скопје во просториите на Пивара Скопје во организација на Coca-Cola.

Освен луѓето од ФИФА, вредниот пехар смеат да го допрат само освојувачи и претседатели на држави. Така, Жилберту Силва, кој во 2002 го освои со Бразил, на момент му го предаде на нашиот претседател Стево Пендаровски, кој имаше чест да го подржи најпосакуваниот пехар.

реклама

Фудбал

La Repubblica тврди: Интер одбил да го потпише Роналдо

Read more

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Read more

Верати опљачкан на Ибица

Read more

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more