Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне во ниту еден момент не се откажува од напорните тренинзи со кои ја одржува формата. Тој интензивно вежба во теретана, а на Instagram сподели видео во кое покажа како вежба.

На оваа социјална мрежа го следат над 13 милиони обожаватели. На видеото што го објави е прикажано како вежба со тегови од по 20 килограми. Со видлив напор успеа да подигне 40 килограми, покажувајќи дека е во исклучително добра форма.

„Одиме до крај“, стои во описот на видеото кое за 24 часа има над 3 милиони прегледи.

На 6 јули Сталоне ќе наполни 75 години.

реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Read more

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Read more

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе