ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Симеоне: Нема да биде само Роналдо против Атлетико

Стратегот на мадридски Атлетико смета дека Роналдо е фудбалер број еден во светот, но вечерва неговиот тим нема да игра само против него туку против цела една одлична екипа.

„Тој секогаш игра добро против нас. Тој е број еден, неверојатен играч. Секогаш знае како да му создаде проблеми на противникот. Но, не мислам дека ќе биде само Роналдо против Атлетико“, вели Симеоне.

„Се радуваме што ќе играме на овој убав стадион. И сакаме да одиграме одличен натпревар. Ќе биде одличен натпревар против многу силен и цврст тим“.

Диего Симеоне мора да го совлада Јувентус среде Торино за да дојде до првото место во групата. Тоа ќе биде неверојатно тешка задача, но не и невозможна.

„Сакаме да се квалификуваме и да завршиме први во групата, ако е можно. Од нас зависи. Ќе играме против еден од најдобрите тимови во ова натпреварување, тоа значи дека ќе треба да бидеме смирени и да одиграме паметно за да ги освоиме трите бода“, заврши аргентинскиот стратег.

Јувентус го пречекува Атклетико вечерва од 21 часот во претпоследното коло од групата Д. На табелата води Јуве со 10 бода, три помалку имаат гостите од Мадрид.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Пред и потоа: Неверојатни фотографии од луѓе кои оздравеле од COVID-19

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Фудбал

Евра обвини за расизам во француската федерација

Read more

УЕФА дозволи навивачите да се вратат на трибините

Read more

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Read more

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Read more

Спорт

Евра обвини за расизам во француската федерација

Читај повеќе

УЕФА дозволи навивачите да се вратат на трибините

Читај повеќе

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Читај повеќе

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Фортуната реши: Роналдо против Меси во ЛШ

Читај повеќе

Мануел Нојер е најдобриот голман за изминатата сезона

Читај повеќе

Пандев нема да игра викендов, одложен натпреварот со Торино

Читај повеќе

Клоп пред мечот со Арсенал: Не можеме да ги игнорираме околностите

Читај повеќе

В недела ќе се трча 16. WizzAir скопски маратон

Читај повеќе