ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Симеоне: Нема да биде само Роналдо против Атлетико

Стратегот на мадридски Атлетико смета дека Роналдо е фудбалер број еден во светот, но вечерва неговиот тим нема да игра само против него туку против цела една одлична екипа.

„Тој секогаш игра добро против нас. Тој е број еден, неверојатен играч. Секогаш знае како да му создаде проблеми на противникот. Но, не мислам дека ќе биде само Роналдо против Атлетико“, вели Симеоне.

„Се радуваме што ќе играме на овој убав стадион. И сакаме да одиграме одличен натпревар. Ќе биде одличен натпревар против многу силен и цврст тим“.

Диего Симеоне мора да го совлада Јувентус среде Торино за да дојде до првото место во групата. Тоа ќе биде неверојатно тешка задача, но не и невозможна.

„Сакаме да се квалификуваме и да завршиме први во групата, ако е можно. Од нас зависи. Ќе играме против еден од најдобрите тимови во ова натпреварување, тоа значи дека ќе треба да бидеме смирени и да одиграме паметно за да ги освоиме трите бода“, заврши аргентинскиот стратег.

Јувентус го пречекува Атклетико вечерва од 21 часот во претпоследното коло од групата Д. На табелата води Јуве со 10 бода, три помалку имаат гостите од Мадрид.

реклама

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот, да каже врз oснова на кои аргументи му го додели мандатот на Заев

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе