Симпсонови на Модната недела во Париз ја претставија колекцијата Balenciaga

Посетителите на долгоочекуваната ревија на Модната недела во Париз гледаа десетминутна епизода од анимираната серија „The Simpsons“ во која Хомер, Марџ, Барт, Лиса и Меги ја претставија колекцијата на Balenciaga.

Ликовите се пошегуваа за угледот на споменатата модна куќа поради необичниот дизајн и прескапите цени на парчињата облека. Марџ се заглави додека минуваше низ врата бидејќи прерамките на фустанот што го носеше беа преголеми, а Хомер за малку ќе се онесвестеше кога виде дека облеката чини дури 19.000 долари.

Хомер по модната писта прошета со очила за сонце и јакна со лого на Баленсијага. Барт возеше скејтборд облечен во бела маица, фармерки и кожени чизми. Лиса и Меги носеа црвени фустани кои при дното се шират.

URL

Во епизодата се појавија и други ликови од популарната серија како Пети и Селма Бувие, Смитерс и Вигум. Сопственикот на пабот, Мо Шислак, исто така брилјираше во јакната и чизмите на Balenciaga.

Марџ „го украде шоуто“ во златен фустан со лак на грбот, а со аплауз ја наградија Ким Кардашијан, Кање Вест, Џастин Бибер и други познати личности.

Remote video URL
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Стил

Ќерката на Моника Белучи потсети на мајка ѝ додека снимаше реклама во Рим

Read more

Иранска манекенка во знак на протест во Кан облече фустан: За нашиот народ

Read more

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Како Југословенките се дотеруваа во 60-тите?

Read more
 

Магазин

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Читај повеќе

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе