„The Simpsons“ го „предвидоа“ и смртоносниот топлотен бран во Европа

Обожавателите на „The Simpsons“ со помош на разни исечоци од серијата на социјалните мрежи покажаа како оваа комедија го „предвиде“ рекордниот топлотен бран кој моментално ја погоди Европа.

Во последните неколку дена на Земјата се бележат највисоките температури во историјата, а се очекува во некои делови на Велика Британија, Шпанија и Франција дневната температура да надмине 40 степени Целзиусови.

„The Simpsons“ станаа озогласени по нивната способност навидум да ги навестат глобалните вести – од пронаоѓањето на паметните часовници до изборот на Доналд Трамп за претседател на САД.

Со порастот на температурите низ Европа, обожавателите на серијата споделија бројни исечоци од стари епизоди кои приближно го „предвидуваат“ топлотниот бран.

URL

„The Simpsons го предвидоа ова“, напиша еден обожавател покрај епизода која прикажува како се топи мастилото од весник на кој пишува „Топлотниот бран продолжува“.

URL

 

URL

 

URL
Тагови
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Чек дис аут

Која Џорџа Мелони си денес?

Read more

Иранска реклама од 70-тите

Read more

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Read more

Како Холанѓаните станаа највисоката нација во светот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Читај повеќе

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе