The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

„The Simpsons“ го враќаат озлогласениот лик од првата сезона - Жак, инструкторот по куглање, кој се обиде да ја смува Марџ.

Како што пишува Independent, синопсисот за 34. сезона ни ја носи епизодата „Pin Girl“ каде „мистериозна фигура од минатото на Марџ се враќа да ја научи како да кугла и да ја подготви за турнир во куглање“.

Додека фановите шпекулираа дека тоа би можело да биде Жак, креаторот на серијата, Мет Грејнинг, на Twitter го потврди неговото враќање.

URL

Овој лик се појави за прв пат пред 33 години и оттогаш практично исчезна. Се појави во епизодата „Life on the Fast Lane“ каде што Марџ исто така учеше да кугла.

Да потсетиме, Марџ се фрустрираше кога Хомер ѝ купи кугла за куглање за роденден, па таа замина на часови по куглање и почна да флертува со Жак, инструкторот.

Епизодата потоа се вртеше околу загриженоста на семејството Симпсон дека Марџ има афера, но таа на крајот се врати кај Хомер за да го увери дека Жак е отпишан и дека ништо не се случило меѓу нив.

Ова беше последното големо појавување на Жак, освен некои ситни скечеви, но сѐ ќе се промени кога ќе се врати на голема врата во новата епизода.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Филм & ТВ

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Read more

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Read more

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе