The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

„The Simpsons“ го враќаат озлогласениот лик од првата сезона - Жак, инструкторот по куглање, кој се обиде да ја смува Марџ.

Како што пишува Independent, синопсисот за 34. сезона ни ја носи епизодата „Pin Girl“ каде „мистериозна фигура од минатото на Марџ се враќа да ја научи како да кугла и да ја подготви за турнир во куглање“.

Додека фановите шпекулираа дека тоа би можело да биде Жак, креаторот на серијата, Мет Грејнинг, на Twitter го потврди неговото враќање.

URL

Овој лик се појави за прв пат пред 33 години и оттогаш практично исчезна. Се појави во епизодата „Life on the Fast Lane“ каде што Марџ исто така учеше да кугла.

Да потсетиме, Марџ се фрустрираше кога Хомер ѝ купи кугла за куглање за роденден, па таа замина на часови по куглање и почна да флертува со Жак, инструкторот.

Епизодата потоа се вртеше околу загриженоста на семејството Симпсон дека Марџ има афера, но таа на крајот се врати кај Хомер за да го увери дека Жак е отпишан и дека ништо не се случило меѓу нив.

Ова беше последното големо појавување на Жак, освен некои ситни скечеви, но сѐ ќе се промени кога ќе се врати на голема врата во новата епизода.

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе

Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Читај повеќе