Синди Крафорд и ќерка ѝ блеснаа на доделувањето на InStyle наградите

Б.С.Б.
/ 19.11.2021 / 13:19

И во шестата деценија од животот, Синди Крафорд не изгледа ни ден постара од времето кога беше еден од најбараните супермодели.

На доделувањето на InStyle наградите, таа ги одушеви присутните појавувајќи се со ќерка ѝ Каја Гербер.

Во долги тоалети, мајката и ќерката изгледаа како да се врснички, што и многумина го мислат.

„Ова е сензационално, дали е ова натпревар, вие ли сте победнички, изгледате како сестри“, се дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

За 20-годишната Каја многумина велат дека е копија на мајка ѝ. Во интервју за Vogue во 2019 година, девојката призна дека најголем комплимент за неа е што луѓето ја споредуваат со мајка ѝ.

„Најголем комплимент ми е кога ми велат дека сум иста како мајка ми. Покрај нејзината убавина и привлечност, поради нејзината добрина, отсекогаш ми била пример во животот“, изјави тогаш Каја.

Синди Крафорд е во брак со Ренди Гербер од 1998 година и заедно ги имаат ќерката Каја, која веќе тргна по стапките на мајка си, како и синот Присли, кој исто така е манекен.

реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more

Стил

Парфемот ќе ви трае подолго ако не ја правите оваа грешка

Read more

Ријана со секси снимки ја промовира новата колекција

Read more

Никој веќе не ги носи: 3 бои што нема да бидат модерни во 2022

Read more

По 50-тата многу жени ја кратат косата: Дали долга коса е за постари дами?

Read more
 

Магазин

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во Сахара падна снег и ги забели песочните дини

Читај повеќе

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил удри во американска новинарка среде јавување во живо

Читај повеќе

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Читај повеќе

Зошто остануваме во токсични врски: Ракот е лојален, Јарецот не губи надеж

Читај повеќе

Тестирајте се: Дали сте навистина фит?

Читај повеќе

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Читај повеќе