„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

По последната одлука на Владата, „Синеплекс“ од денеска повторно почнува со работа.

Протоколот за работа на киното ќе биде јавно објавен на официјалната веб-страница на Синеплекс.

Со предложените протоколи за организирање настани од страна на Комисијата за заразни болести, а прифатени од Владата, „Синеплекс“ ги имплементирање во работењето со цел заштита на здравјето на посетителите и вработените.

Вработените во киното целосно ќе ги почитуваат мерките за да се зголеми безбедноста и пред се да придонесат во  заштита на здравјето на посетителите.

„Синеплекс“ дополнително го зголеми нивото на дезинфекција, во просториите и салите се поставени диспанзери за хигиена на раце, заштитни бариери и заштитна опрема за сите вработени.

Од „Синеплекс“ апелираат до сите посетители да ги почитуваат мерките со цел заштита на јавното здравје.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе