Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Полскиот борач Алан Квјечињски синоќа ни го приреди еден од најспектакуларните нокаути некогаш видени на настанот FAME 17.

Во градот Краков се одржа настанот FAME 17, кој долго ќе се памети по нокаутот на локалниот борач Алан Квјечињски. Со атрактивен и брутален потег го заспа својот сонародник Максимилиан Вјевјорка.

Квјечињски со „летечки удар“ во воздух со нога го собори својот ривал. Тоа беше во раната фаза од втората рунда и момент кога победникот почувствува дека е вистинското време за напад, бидејќи Вјевјорка беше потресен и веќе на подот.

Коментаторите останаа во делириум. Викаа во неверување додека на Вјевјорка му се укажуваше помош, а слична ситуација имаше и во публиката додека гледачите со задоволство гледаа што се случува.

URL

Така Квјечињски, кој важеше за аутсајдер на овој меч, ја прекина серијата од 4 порази. Претходно овој 31-годишник настапуваше на гала вечери како FEN или Army Fight Night.

Од друга страна, Вјевјорка  важеше за апсолутен фаворит бидејќи е актуелен FAME шампион во полутешка категорија. Беше во серија од 5 победи, но таа заврши на најспектакуларниот можен начин.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Останати спортови

Словенката Клинец го собори светскиот рекорд во скијачки скокови

Read more

Швајцарскиот скијач Одермат испиша историја

Read more

Пејџ ВанЗант продаде картичка со бакнеж за 13.200 долари

Read more

Потврдена борбата на векот: Фјури против Усик, Украинецот прифати „невозможни“ услови

Read more
 

Спорт

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Читај повеќе