Синот на Бекам исмеван за кулинарските вештини

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам сѐ уште се обидува да го пронајде својот пат кога е во прашање професијата со која сака да се занимава во животот, а во моментов во таа насока се обидува да ја насочи својата страст за готвење.

Токму поради тоа што веќе „зачекорил“ во светот на возрасните, а сè уште не нашол занимање со кое ќе се бави, често е мета на потсмев.

Сега тоа се повтори и во најновата објава на неговиот Instagram, каде 23-годишникот ги покажа своите вештини во правење домашна пица.

На видеото се гледа како Брукилн ги меша вообичаените состојки за тесто - брашно, квасец и маслиново масло со чаша вода. Тестото го остави да отстои пред да го рассука, а на друга страна правеше сос од домати и испржи печурки. Откако ги нареди состојките и ја испече пицата, ја украси со листови босолок.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @brooklynpeltzbeckham

Иако неговата сопруга Никола Пелц остави коментар во кој му изразува поддршка на сопругот, судејќи според другите реакции, следбениците не се воодушевени.

Тие се осврнаа на состојките кои младиот готвач ги користи при правењето пица.

„Сериозно? Основата за твојот сос се конзервирани домати и свеж лук?“, е еден од коментарите.

Други корисници истакнаа и дека пицата изгледа „недоволно испечена“.

„Оваа пица изгледа ужасно“, напиша еден корисник, додека друг му рекол на младиот Бекам „да престане да готви“.

Инаку, ова не е прв пат да го исмејуваат Бекам. Неодамна беше запрен на улица возејќи скап автомобил и го прашале што работи за живот што успеал да си дозволи таква кола, а тој одговорил дека е готвач.

„Еј човеку, со што се бавиш? Колата ти е супер“, го прашал Бруклин тиктокерот Дениел Мек откако го видел зад воланот на неговиот автомобил.

Застанувајќи за момент, тој одговори: „Јас сум готвач“, што поттикна голем број саркастични коментари на социјалните мрежи.

Некои истакнаа дека Бруклин „никогаш во животот не работел смена во ресторан“, но дека „се издвојува“ по тоа што е роден во мултимилионерско семејство, како и фактот дека сега е во брак со ќерка на милијардер.

реклама

Украинците го покажаа FrankenSAM - хибрид на американско и советско оружје

Read more

Голем месечен хороскоп за јуни: Три знака ќе добијат судбоносни шанси и понуди

Read more

Будистичка мудрост за заштита на среќата и душата: 3 ситуации кога треба да ги игнорирате луѓето

Read more

Во Германија почна да се точи нов вид гориво

Read more

Живот

Ставањето тоалетна хартија во фрижидер повторно е во тренд

Read more

Зошто не треба да носите шорцеви во авион?

Read more

Будистичка мудрост за заштита на среќата и душата: 3 ситуации кога треба да ги игнорирате луѓето

Read more

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Read more
 

Магазин

Наједноставен рецепт за мрзлива пита со вишни

Читај повеќе

Ставањето тоалетна хартија во фрижидер повторно е во тренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто не треба да носите шорцеви во авион?

Читај повеќе

Како да ја остварите целта од ефикасни 10.000 чекори дневно?

Читај повеќе

Будистичка мудрост за заштита на среќата и душата: 3 ситуации кога треба да ги игнорирате луѓето

Читај повеќе

Што треба да знаете за витаминот Е?

Читај повеќе

Каков вкус има човечкото месо? Познатите канибали откриваат

Читај повеќе

Тест од 10 секунди открива од што се плашите во љубовта

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба редовно да јадете кељ

Читај повеќе