Синот на Леброн им се претстави на НБА тимовите: Лажел дека е 9 см повисок

Брони Џејмс, синот на легендарниот Леброн, синоќа се претстави пред НБА тимовите заедно со другите кандидати на НБА драфт комбото.

На НБА драфт комбото, играчите кои влегуваат на НБА драфтот пред НБА скаути изведуваат бројни вежби кои им даваат можност на клубовите да ги видат кошаркарите од прва рака кои би можеле да ги интересираат.

Иако неговите настапи во текот на сезоната за Универзитетот „Јужна Калифорнија“ не привлекоа големо внимание кај НБА тимовите, фактот што Леброн му е татко ги натера сите новинари со голем интерес да го следат неговиот настап на НБА драфт комбото.

URL

Веднаш на почетокот, на првото мерење се најде во центарот на вниманието. Имено, Брони беше официјално пријавен како дефанзивец висок 195 см (6'4''), но се покажа дека е висок 186 см (6'1''), што е навистина голема разлика.

URL

Сепак, тој се претстави многу добро во пракса и многу НБА скаути се задоволни од она што го видоа.

Неговиот вертикален одраз е дури 103 сантиметри (40,5 инчи). За споредба, неговиот татко има одраз од 112 сантиметри (44 инчи).

Покрај скокот, Брони се покажа и како одличен шутер. На официјалниот тренинг реализираше дури 19 од 25 тројки, што е исклучително добар резултат.

Remote video URL

И покрај тоа, експертите не предвидуваат дека Брони ќе биде избран во првата рунда на драфтот, која ќе се одржи ноќта меѓу 26 и 27 јуни во Бруклин.

Како што сега стојат работите, најреално е тој да биде избран од Лос Анџелес Лејкерс како 55-ти пик за да игра со својот славен татко.

реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Кошарка

Јокиќ превртува очи на прашањето дали ќе игра за Србија на Олимпијадата

Read more

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Read more

Јокиќ сите ги насмеа на пресот по неверојатниот пораз со 45 разлика

Read more

Нетс повлекуваат седми број: 15-ката на Винс Картер заминува во пензија

Read more
 

Спорт

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Хулен Лопетеги ќе биде тренер на Вест Хем

Читај повеќе

Разбојници пукале врз тројца фудбалери на Марсеј

Читај повеќе

Куп финалето в среда на Арената: Тиквеш и Воска по историја

Читај повеќе

Работа од соништата: Гледа натпревари, освојува трофеи и заработува милиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ превртува очи на прашањето дали ќе игра за Србија на Олимпијадата

Читај повеќе

Вардар последната битка за опстанок ќе ја бие во Струмица

Читај повеќе

Познати бараж двојките за пополнување на втората лига

Читај повеќе

Четворица фудбалери на Сити нема да добијат медали за освојување на лигата

Читај повеќе