Синот на Петар Наумоски потпиша за МЗТ

Шампионот МЗТ Скопје Аеродром денеска потпиша договор со талентираниот Михаил Наумоски, син на еден од најдобрите македонски кошаркари на сите времиња, Петар Наумоски.

Седумнаесетгодишниот Михаил (205 см) дојде во редовите на македонскиот кошаркарски првак од белградска Црвена звезда.

– Ќе дадам сè од себе да ја оправдам дадената шанса и да го пренесам знаењето и искуство добиено со тренирањето и играњето во Црвена звезда и во Галатасарај, изјави Наумоски за клупската веб-страница.

Наумоски потпиша две и пол годишен договор, а тековната сезона ќе ја доигра во редовите на вториот тим на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Уни Банка.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Кошарка

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Центарот на Портланд, Нуркиќ ја скрши раката на мечот со Индијана

Read more

Харден ќе брка титула со Бруклин Нетс

Read more

Синот на Петар Наумоски потпиша за МЗТ

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе