Синовите на Кашоги им простија на луѓето кои го убија нивниот татко

Иако во изминатите години минаа низ различни тортури, синовите на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги објавија изјава во која им простуваат на убијците кои го ликвидираа нивниот татко.

Салах Кашоги ја објави изјавата на Twitter во која вели дека изјавуваат „прошка на оние кои го убија неговиот татко, барајќи награда од семожниот Бог“.

Според исламскиот закон, смртната казна може да биде ублажена поради помилувањето на семејството на жртвата, иако не е јасно дали тоа ќе се примени и во овој случај.

Саудискиот принц Мухамед бин Салман претходно изјави дека има доверба во саудиската истрага за смртта на Капоги и дека ги поддржува истражните органи во земјата.

Кашоги беше убиен во октомври, 2018 година во Истанбул. Пред смртта пишуваше за Washington Post и живееше во САД.

URL
реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Живот

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Read more

Психолошки тест на личноста според Фројд: Направете го за само неколку минути

Read more

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Read more

Магазин

  • play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Читај повеќе
  • play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Читај повеќе

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Читај повеќе

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Читај повеќе

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Читај повеќе