Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Промената на позите е еден од најдобрите начини да додадете малку возбуда во вашиот сексуален живот.

За оние кои имаат помал пенис, една поза може да го промени задоволството и кај двајцата партнери.

Оваа секс поза може да направи чуда за мажите со мал пенис. Ако се обидувате да го размрдате вашиот сексуален живот, можете да ја испробате оваа поза во спалната соба и нема да се разочарате.

Промената на положбата во сексот е најдобриот начин да го зачините вашето либидо. Тоа е затоа што испробувањето на нови техники може да додаде возбуда во спалната соба…

Техниката го добила своето име затоа што нозете се притиснати заедно и изгледаат како опашка на сирена. Треба да се напомене дека овој потег има многу предности.

Како да ја совладате позата „сирена“?

+18

Жената треба да легне на грб и да ги крене нозете споени. Стратешки додајте неколку перници под половината за прилагодување. Потоа мажот почнува да пенетрира исправен или застанат на колена, зависно од висината.

Според секс експертот Џиџи Енгл, оваа секс поза е навистина одлична за длабока пенетрација. Бидејќи нозете на жената се притиснати заедно, се чувствува повеќе триење, но и стимулација на клиторисот.

Совршено е и ако сакате да бидете креативни со секс играчки, како вибратор или прстен за пенис.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Љубов и секс

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Read more

Љубовен неделен хороскоп: Лавови и Ваги, подгответе се за изненадувања

Read more

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Read more

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе