Македонија

Сите девет обвинети за упад во Собранието ја признаа вината

23. мај 2017 - 10:53 | Макфакс

Сите девет обвинети за крвавите настани во Собранието на 27 април ја признаа вината, а се товареа за сторено дело „учество во толпа“.

Околу 20 поддржувачи на здружението „Тврдокорни“ се пред кривичниот суд.

Полицијата го донесе Ангеле Ззафировски со прекар Бате Геле, кој носеше маичка со ликот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

Пред кривичниот суд има обезбедување од 10 припадници на МВР.

Коментирај