Сите го исмејуваат пилотот кој случајно активира аларм на аеродром

По повеќечасовна драма која неодамна се одвиваше на аеродромот Схипхол во Амстердам, а во која се сомневаше дека се работи за киднапирање, компанијата AirEurope објави дека станува збор за лажен аларм.

На летот Амстердам - Мадрид по грешка беше испратен аларм кој се испраќа во случај на киднапирање. Ништо не се случи и сите патници се безбедни, стои во соопштението на AirEurope.

„На летот за Амстердам - Мадрид во текот на попладнето по грешка е испратен аларм кој се вклучува во случај на киднапирање. Сите патници се безбедни и се чека полетувањето на авионот. Жал ни е за настанот“, стои во соопштението на компанијата.

Неколку часа подрачјето на аеродромот беше затворено, а интервенираше и хеликоптер. Холандската полиција соопшти дека во е тек е истрага за сомнителна ситуација во еден од авионите.

Овој случаен инцидент предизвика исмејување на социјалните мрежи.

„Во секој случај, барем знаеме дека копчето функционира“, стои во еден од коментарите на Twitter.

 

 

 

 

 

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Чек дис аут

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Read more

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Read more

Мисисипи ќе го менува знамето поради поврзаност со ропство

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

САД ги купија речиси сите резерви на лек за COVID-19

Читај повеќе

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Читај повеќе

Зошто е важен витаминот К за вашиот организам?

Читај повеќе

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Читај повеќе