Сите голови на Кристијано Роналдо во Серија А

Јувентус постави клупски и национален рекорд за најголема трансфер сума кога во летото 2018 година плати 100 милиони за Кристијано Роналдо, кој стави крај на една многу успешна епизода во Реал Мадрид. Една сезона подоцна, тој е неизоставен дел од хајлајт видеата на Серија А и најголема ѕвезда во Италија.

Во дебитантската сезона Роналдо постигна 21 лигашки гол за Јувентус и беше клучен дел од уште една титула во Серија А за „бјанконерите“. Сите негови голови можете да ги погледнете во ова видео.

реклама

Фудбал

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Read more

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more