Сите голови на Кристијано Роналдо во Серија А

Јувентус постави клупски и национален рекорд за најголема трансфер сума кога во летото 2018 година плати 100 милиони за Кристијано Роналдо, кој стави крај на една многу успешна епизода во Реал Мадрид. Една сезона подоцна, тој е неизоставен дел од хајлајт видеата на Серија А и најголема ѕвезда во Италија.

Во дебитантската сезона Роналдо постигна 21 лигашки гол за Јувентус и беше клучен дел од уште една титула во Серија А за „бјанконерите“. Сите негови голови можете да ги погледнете во ова видео.

реклама

Фудбал

Реал снема муниција во Сан Себастијан

Read more

Пирло победнички ја почна тренерската авантура во Јуве

Read more

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Read more

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more