Сите голови на Кристијано Роналдо во Серија А

Јувентус постави клупски и национален рекорд за најголема трансфер сума кога во летото 2018 година плати 100 милиони за Кристијано Роналдо, кој стави крај на една многу успешна епизода во Реал Мадрид. Една сезона подоцна, тој е неизоставен дел од хајлајт видеата на Серија А и најголема ѕвезда во Италија.

Во дебитантската сезона Роналдо постигна 21 лигашки гол за Јувентус и беше клучен дел од уште една титула во Серија А за „бјанконерите“. Сите негови голови можете да ги погледнете во ова видео.

реклама

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more