1.МФЛ 2020/21

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Второто пролетно коло од Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, а тешко е и да се одлучи кој беше најдобар.

Фудбалерите на Работнички се радуваат по голот на Никола Прелчец против Силекс; Фото: ФК Работнички Скопје

Вкупно 12 голови беа постигнати на 6 натпревари, што е само 2 гола по натпревар, односно викендов имавме слабо коло со голови.

Најмногу голови паднаа во Битола на натпреварот помеѓу Пелистер и Ренова, вкупно 4 (3:1 резултат), додека дури два натпревара завршија со најнепопуларниот резултат 0:0 и тоа Шкупи - Академија Пандев и Македонија ЃП - Борец.

Remote video URL

Кој е вашиот фаворит?

Тагови
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Фудбал

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Read more

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Read more

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Read more

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
 

Спорт

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Читај повеќе

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Читај повеќе

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Читај повеќе

Ибра се соочува со тригодишна забрана за играње фудбал

Читај повеќе

Пелистер го „украде“ голманот Кизиќ од Вардар

Читај повеќе

Британецот Еванс го елиминираше Ѓоковиќ во Монте Карло

Читај повеќе

Клоп: Лошиот напад е наш заштитен знак сезонава

Читај повеќе