Сите облици и големини се секси на Модната недела во Тел Авив

Модната недела во Тел Авив стана платформа за признаени дизајнери и брендови во Израел, како Шаи Шалом, Алон Ливне, Маскит и многу други. Исто така е одлична отскочна даска за новите дизајнерски имиња.

На годинашното издание што почна на 11 март, се претстави и славниот дизајнер Банахот со новата колекција костими за капење, кој на модната писта испрати жени и мажи од сите облици и големини, покажувајќи дека сите се секси, без дискриминација и притисок да се има „совршено тело“.

Израелскиот дизајнер се приклучи кон листата светски имиња кои покажаа диверзитет на модната писта и инклузија во модниот свт воопшто.

На сцената дефилираше и ланската победничка на Евровизија, Израелката Нета Барзилаи, облечена во светложолт костим за капење.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more

Стил

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

Магазин

  • play_arrow

Грчкото лето е состојба на умот

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарски гаф на фудбалската сезона: Резултатот е 5,4

Читај повеќе
  • play_arrow

Идентификуван осомничениот убиец на Меделин Мекен

Читај повеќе

Џордан донира 100 милиони долари во борба против расизмот

Читај повеќе
  • play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Читај повеќе

Предлог за ручек: Салата со кускус, домати и моцарела

Читај повеќе

Нордиска или медитеранска диета – која е подобра?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 рецепти за крофни

Читај повеќе

Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Читај повеќе