Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Жената родена во овој хороскопски знак е олицетворение на совршенство, рамнотежа, беспрекорност и харизматичност. Вагите се социјализираат и имаат дарба за комуникација па сакаат да бидат опкружени со нивното семејство и пријателите. Лесно ќе ве освојат со нивниот шарм.

Тие влегуваат во расправија за да докажат дека се во право. Вагите ги признаваат своите грешки ако со логично објаснување ги убедите дека погрешиле.

Секс и врски

Вагата бара цврста врска и партнер кој ќе ѝ посветува внимание, ќе ѝ купува подароци. Иако се сметаа за смирени и сталожени личности, кога ќе се опуштат со партнерот се многу романтични. Нивниот идеален партнер е Водолија или Близнаци.

Вагата ќе ви каже што има на ум, а ова подразбира дека никогаш немаат влакна на јазикот. Во љубовта се верни, а за возврат бараат совети и поддршка.

Сексот го доживуваат како ментална вежба и ги проучуваат желбите на партнерот. Сакаат долга предигра, заведување и долг разговор пред самиот секс.

Пријателство

Жените Ваги се многу неодлучни. Овој карактер може да биде фрустрирачки за нивните најблиски луѓе, како на пример кога не знаат кој филм да одберат или во кој ресторан да вечерате. Вагите го почитуваат вкусот, желбите и потребите на нивните пријатели.

Оваа способност доаѓа од нивното чувство за праведливост и поради ова се одлични пријатели. Ги обожаваат луѓето со кои имаат заеднички интереси. Нивните најдобри пријатели се Лавот и Стрелецот.

Изглед

Жената Вага ќе ја препознаете по елеганцијата со која зрачи. Таа е природна, грациозна, убава и своја. Нејзините најпрепознатливи карактеристики се правилни црти на лицето, дупчиња на образите, прекрасна насмевка, тенка половина и нагласени колкови.

Секогаш се дотерани бидејќи се перфекционисти, имаат убава фризура и изгледаат прекрасно.

Вагите секогаш имаат што да облечат и одвојуваат време за да ја направат совршената комбинација.

Стил

Вагите ја обожаваат модата, но не ги следат слепо модните трендови туку ги прилагодуваат на себеси.

Жените Ваги сакаат долга и негувана коса. Не претеруваат со шминкање и не излегуваат без парфем- сакаат да мирисаат убаво.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Живот

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Read more

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Магазин

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе