УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2020/21

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа се одиграа во четвртокот.

За жал, од македонските екипи само една се пласираше во следното коло, откако Шкендија го совлада Ботошани во Романија со минимални 0:1. Другите два претставника, Ренова и Силекс, беа поразени од Хајдук и Дрита, соодветно.

Шкендија во следното коло ќе ги пречека Тотенхем и големиот Жозе Мурињо во Скопје.

Еве ги сите резултати од натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа:

Кајсар – АПОЕЛ 1:4 КР
Вентспилс – Розенборг 1:5
Ренова – Хајдук 0:1
Астана – Будучност 0:1
Арарат-Арминија – Фола 4:3 прод.
Теута – Гранада 0:4
Линколн Ред Импс – Ренџерс 0:5
КуПС – Слован Братислава 1:1 (4:3 пен)
Ботошани – Шкендија 0:1
Бодо/Глимт – Жалгирис 3:1
Јетебориј – Копенхаген 1:2
Локомотив Пловдив – Тотенхем 1:2
Ритериаи – Слован Либерец 1:5
Нефтчи – Галатасарај 1:3
Олимпија – Зрињски 2:3 прод.
Флора – Рејкјавик 2:1
Конах'с Квеј Номадс – Динамо Тбилиси 0:1
Макаби Хаифа – Каират 2:1
Хибернијанс – Фехервар 0:1
ЦСКА Софија – БАТЕ 2:0
Јургорден – Јуропа 2:1
Сфинтул – Партизан 0:1 прод.
ОФИ – Аполон 0:1
Лачи – Хапоел Бе'ер Шева 1:2
Локомотив Тбилиси – Динамо Москва 2: 1
Рига – Тре Фјори прекинато во 23. минута при 0:0 поради силен ветар
Интер Дескалдес – Дундалк 0:1
Шамрок Роверс – Милан 0:2
Кук'си – Волфсбург 0:4
Арис – Колос 1:2
Пјаст – Хартберг 3:2
Силекс – Дрита 0:2
Борац Бања Лука – Риу Аве 0: 2
Стандард – Бала Таун 2:0
Мура – Архус 3: 0
Колрејн – Мадервел 2:2 (0:3 пен)
Викинг – Абердин 0:2
Осијек – Базел 1:2
Дунајска Стреда – Јаблонец 5:3
Линфилд – Флоријана 0:1
Сервет – Рамс 0:1
Бачка Топола – Стеауа 6:6 (4:5  пен)
Хонвед – Малме 0:2

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе