Сите сакаат iPhone 15 – падна Apple Store

Oфицијално се отворени преднарачките за серијата iPhone, откако новиот смартфон беше претставен на почетокот на оваа недела.

Но, Apple Store падна, веројатно затоа што беше преплавена со нарачки.

Пораката на страницата гласеше: „Речиси сме таму. Само неколку завршни работи и Apple Store ќе биде подготвена. Се гледаме наскоро“.

URL

Гневните клиенти отидоа на платформата X (порано позната како Twitter) за да ја искажат својата фрустрација.

Еден корисник, Мет Валас, напиша: „Apple е најголемата компанија во светот и nе можат да ја кренат својата веб-страница за закажаното време за лансирање на iPhone 15!“

Друг сподели скриншот од пораката за грешка, проследена со објава: „Јас: земи ми ги парите! Apple: Не!“

URL

Apple го претстави својот долгоочекуван iPhone 15 на настанот „Wonderlust“ во Калифорнија во вторникот.

Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Вести

Lego престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Read more

Робот на њујоршката полиција ќе патролира во метро станица

Read more

Зошто некои астрономи тврдат дека зад Нептун се наоѓа неоткриена планета?

Read more

Шесте најголеми безбедносни „дупки“ во Android и како да ги избегнете

Read more
 

Гик

Lego престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Робот на њујоршката полиција ќе патролира во метро станица

Читај повеќе

Google од јануари дефинитивно ја гаси основната HTML верзија на Gmail

Читај повеќе

Зошто некои астрономи тврдат дека зад Нептун се наоѓа неоткриена планета?

Читај повеќе

Шесте најголеми безбедносни „дупки“ во Android и како да ги избегнете

Читај повеќе

Први информации за серијата Google Pixel 8: Дали iPhone 15 добива „ривал во сенка“?

Читај повеќе

Антиваксерите се помалку интелигентни, покажа огромна студија

Читај повеќе
  • play_arrow

Сондата на НАСА со примерок од опасен астероид стигна на Земјата

Читај повеќе

Windows 11 добива голема надградба, фокус на една функција

Читај повеќе