Сите сезони на „Game of Thrones“ во 12 минути

Крајот на најпопуларната ТВ серија од последната деценија е пред нас и се ближи со неверојатна брзина. Еден куп интриги, убиства и мистерии останаа во седумте претходни сезони на „Game of Thrones“, поради што е најдобро да се потсетите на нив пред да започнете со гледање на осмата сезона.

Преку ова 12-минутно видео ќе се запознаеме (а и ќе се збогувате) со многу од ликовите во „Game of Thrones“, доколку не сте ја гледале серијата. А доколку ја имате гледано, видеото ќе ви помогне да се потсетите на сите важни моменти од претходните седум сезони.

реклама

Филм & ТВ

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Read more

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more