Сите убавици на едно место: Harper's Bazaar ICONS Party

Модната недела во Њујорк е во полн ек, а за познавачите на модата тоа значи и уште едно издание на една од најпопуларните забави  - ICONS Party во организација на списанието Harper's Bazaar.

Годинава на забавата продефилираа низа „олд скул“ ѕвезди и убавици, но и младата постава покажа дека има стил и вкус, со креации и изгледи што поставуваат трендови и стандарди.

Моделот и актерка Емили Ратајковски (28) избра црвен фустан во кој го покажа совршеното тело, исто како и моделот Алесандра Амброзио (38) која носеше креација на Julien MacDonald на настанот што се одржа во Plaza Hotel во Њујорк.

Ерин Волш, стилистката на Адријана Лима (38), точно знае што ѝ прилега на безвременската убавица и за настанот ја облече во металик тоалета на David Koma.

Моделот Вини Харлоу (25) на настанот дојде со дизајнерот Зак Позен и носеше негова креација во која изгледаше како балерина од бајка.

Погледнете ги модните избори и на другите ѕвезди на забавата на Harper's Bazaar:

реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Стил

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Читај повеќе
  • play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Читај повеќе

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Читај повеќе

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Читај повеќе

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс меѓу кадифени мечиња е сѐ што треба да видите денес на интернет

Читај повеќе