Сите убавици на едно место: Harper's Bazaar ICONS Party

Модната недела во Њујорк е во полн ек, а за познавачите на модата тоа значи и уште едно издание на една од најпопуларните забави  - ICONS Party во организација на списанието Harper's Bazaar.

Годинава на забавата продефилираа низа „олд скул“ ѕвезди и убавици, но и младата постава покажа дека има стил и вкус, со креации и изгледи што поставуваат трендови и стандарди.

Моделот и актерка Емили Ратајковски (28) избра црвен фустан во кој го покажа совршеното тело, исто како и моделот Алесандра Амброзио (38) која носеше креација на Julien MacDonald на настанот што се одржа во Plaza Hotel во Њујорк.

Ерин Волш, стилистката на Адријана Лима (38), точно знае што ѝ прилега на безвременската убавица и за настанот ја облече во металик тоалета на David Koma.

Моделот Вини Харлоу (25) на настанот дојде со дизајнерот Зак Позен и носеше негова креација во која изгледаше како балерина од бајка.

Погледнете ги модните избори и на другите ѕвезди на забавата на Harper's Bazaar:

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Стил

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Read more

Златно модно правило за омилената есенска комбинација

Read more

Зачекорете во модната револуција со колекцијата VOYAGE на Стефанија Насеска

Read more

Четири производи за нега на кожа што треба да ги избегнувате во овој период

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе