Сите уште зборуваат за трансформацијата на Лејди Гага на Оскарите

Лејди Гага остави голем впечаток во неделата навечер кога излезе на оскаровската сцена за да ја отпее песната „Hold My Hand“ номинирана за Оскар, која ја напиша заедно со BloodPop за филмот „Top Gun: Maverick“.

За нејзината трансформација во изгледот уште се зборува, а цел интернет сака да знае каков отстранувач на шминка користи пејачката.

Нејзиниот изглед кога дојде на свеченоста? „Тешка“ црна шминка, смел црвен кармин и проѕирен црн корсетиран фустан.

Remote video URL

Но, на сцената на театарот Долби? Светлоцрвениот кармин и тешката шминка ѝ беа избришани, фустанот го замени со црна маица и искинати фармерки. Сè на сè, тоа беше дефинитивно поприроден изглед. Можеби ќе беше непрепознатлива да не беше нејзината коса, која сè уште беше во француска плетенка.

„Тоа е длабоко лично за мене“, рече таа пред да ја изведе песната. „Потребна ни е многу љубов за да поминеме низ овој живот, а на сите понекогаш ни треба херој. Има херои насекаде околу нас на места каде најмалку ги очекуваме, но може да откриете дека можете да бидете сами свој херој, дури и ако се чувствувате скршени одвнатре“.

Remote video URL
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Филм & ТВ

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Read more

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Read more

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе

Избрани најдобрите серии на Netflix во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Меколи Калкин на 43 години?

Читај повеќе