Скандал на снукер – вандали прекинаа натпревар

На познатиот „Крусибл“ во Шефилд, на една маса играа Марк Ален и Фен Женги, а на друга Роберт Милкинс и Џо Пери.

Маж ја вандализираше масата број еден во знак на протест за време на дуелот од првото коло меѓу Роберт Милкинс и Џо Пери. Непознатиот маж прво се качил на масата, а потоа истурил портокалов прав врз неа.

Во исто време, друг демонстрант неуспешно се обиде да се врзе за масата број два за време на натпреварот помеѓу Марк Ален и Кинескиот Фан Женгви, и двајцата беа безбедно изведени надвор од салата.

BBC јавува дека двата натпревари ќе продолжат подоцна во вечерните часови, а вандалите веднаш биле уапсени.

URL
Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе