Скандал во McDonald’s: Директор отпуштен поради врска со колешка

Американскиот синџир за брза храна McDonald’s го отпушти извршниот директор Стивен Истербрук бидејќи бил во врска со колешка од работа.

Врските меѓу вработените, особено кога едниот е надреден на другиот, претставуваат кршење на правилата на компанијата.

Во мејлот испратен до вработените, Истербрук признал дека бил во врска со вработена и дека тоа било грешка.

Гигантот за брза храна McDonald’s соопшти дека Истербрук „направил погрешна проценка“ и дека ги прекршил правилата на компанијата кои забрануваат членови на менаџментот да бидат во романтична врска со вработените.

Компанијата не даде повеќе детали за случајот.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Бизнис

Официјално: Велика Британија во рецесија за првпат по 11 години

Read more

Поскапува нафтата поради намалените залихи на САД

Read more

Директор на The New York Times очекува згаснување на печатените медиумите за 20 години

Read more

Унца злато достигна цена од 2.069 долари

Read more

Вести

Пендаровски утре ќе му врачи мандат за состав на нова Влада на Заев

Читај повеќе

Германија: Поради заразен ученик во изолација цело одделение

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести побара МТСП да доработи дел од протоколите за градинките

Читај повеќе

Адеми: Нема конечна одлука како ќе се одвива наставата

Читај повеќе

Пендаровски до петок ќе го додели мандатот за нова Влада

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Велика Британија во рецесија за првпат по 11 години

Читај повеќе

Во два одвоени случаи пронајдени 148 мигранти

Читај повеќе

Шестнаесетгодишно момче загина во сообраќајка со мотори

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е Камала Харис – првата Афроамериканка кандидат за потпретседател на САД?

Читај повеќе