Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

На мечот меѓу Карлос Алкарас и Денис Шаповалов, кој заврши со победа за Шпанецот во три сета, се случи и голем скандал откако обезбедувањето на турнирот насилно отстрани фоторепортер од теренот.

Снимка од моментот прикажа Eurosport Polska. На видеото се гледа како четворица членови на обезбедувањето го влечат претставникот на медиумите кој им се спротивстава. Не беа објавени детали за причината за ваков третман кон репортерот.

Во осминафиналето Карлос Алкарас ќе игра против Италијанецот Роберто Музети кој со 6:1, 6:2, 6:4 го совлада Британецот Камерон Нори.

URL
Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Тенис

Бартоли: Ѓоковиќ да беше Американец ќе имаше споменик во секој град

Read more

Сведоштво на француска тенисерка: Тренерот ме силуваше 400 пати за две години

Read more

Новак: Не ми недостасуваат Надал и Федерер

Read more

Шок во светот на тенисот: Донеодамна најдобрата тенисерка суспендирана 4 години

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

Читај повеќе
  • play_arrow

Интервју по натпревар

Читај повеќе

Леау: Саудиските пари? Борбата во Лигата на шампиони вреди повеќе!

Читај повеќе

За кој клуб навива УФЦ шампионот Алекс Волкановски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти самокритичен: Поразот од Атлетико е само моја вина

Читај повеќе
  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе