Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Контроверзниот Беноа Пер е познат како тенисер со тенки нерви и неговите испади на теренот не се баш ретки.

Во меч на второто коло на Аргентина Опен имаше нов испад по кој беше и поразен од Франциско Керундоло со 4 : 6, 6 : 3. 6 : 1.

Пер во Буенос Аирес отпрвин збесна по еден сервис досуден како ас, па откако караницата со судијата не му помогна плукна на трагата оставена од топчето на теренот.

URL

За тоа што го направи заработи опомена. Поради второто плукање подоцна во мечот беше казнет со одземање поени, а при сервисот кај 5 : 1 во третиот сет намерно погреши за што побрзо да заврши мечот.

По завршетокот на мечот отиде и чекор подалеку, на социјалните мрежи објави колку има заработено досега и порача:

„На крајот на краиштата, се исплаќа да се биде лош“.

URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Тенис

Циципас го освои првиот Мастерс во кариерата

Read more

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Read more

Британецот Еванс го елиминираше Ѓоковиќ во Монте Карло

Read more

Серена Вилијамс ќе снима нов документарец за нејзиниот живот

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе