Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Покрај неколкуте примероци Porsche 928, разни Mercedes модели, има и Audi В8, но и Mazda Miata и Jeep Grand Cherokee V8.

На Facebook страницата Decay Addiction / Lord of castle, фотографот со уметничко име „tomofdd“ ги објавува своите дела снимени на напуштени имоти, стари куќи и замоци, а некои од нив се во фаза на распаѓање со децении.

Овој фотограф секогаш успева да пронајде нешто прекрасно во овие историски урнатини. Така тој неодамна фотографираше напуштена колекција на модерни класици во стар магацин, на еден имот, кој, судејќи според состојбата на фотографиите, одамна е осуден на пропаст.

Тој не ја открива локацијата на автомобилите, но според информациите од стотиците коментари на Facebook, може да се заклучи дека имотот со напуштени класици на Jaguar, Porsche, Mercedes, BMW и други „ѕверки“ се наоѓа некаде во Германија.

Фасцинантно е како фотографот успеал да направи толку добри фотографии од тоа скриено автомобилско богатство.

Галеријата е објавена со опис: „На оваа локација имаше многу автомобили што ги возеле лоши момци“, што може да значи дека всушност станува збор за депонија со автомобили запленети од криминалци.

There were many cars in this location, which were certainly driven by „Bad Boys“. instagram.com/tomofdd/

Posted by Decay Addiction on Wednesday, August 25, 2021

Покрај неколкуте примероци Porsche 928, разни Mercedes модели, има и Audi В8, но и Mazda Miata и Jeep Grand Cherokee V8.

За многумина, сепак, најинтересен е историски хеликоптер кој би можело да вреди повеќе од сите автомобили заедно, доколку се доведе во соодветна состојба.

Во секој случај, љубителите на автомобили ќе се сложат дека е вистинска штета што така пропаѓаат...

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Авто новости

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Read more

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Read more

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Read more

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Читај повеќе
  • filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Читај повеќе

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Tesla го претстави електричниот Cyberquad за деца

Читај повеќе
  • filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

Читај повеќе

Што да направите ако сте наточиле погрешно гориво во резервоарот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Edison „краде“ од Tesla: Дали Кинезите го копираа Cybertruck?

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави и караванското издание на новата Astra

Читај повеќе